Obtížnost: Mírně pokročilý / Věčný začátečník
Časová náročnost: do hodiny

Recenze kaligrafických bloků a nových inkoustů

V posledních pár dnech jsem byla ve svém živlu. Dostala jsem totiž k vyzkoušení a testování krásné metalické a perleťové inkousty. Takže pokud jste straky jako já, mohly by vás zajímat novinky, které se chystají na eshopu www.brushpen.cz.

Jmenuji se Kateřina a Terka z @psanijehrani si mě vybrala, abych vyzkoušela její nové inkousty a papíry. A protože eshop www.brushpen.cz patří k mým oblíbeným, nadšeně jsem souhlasila. 

V testovacím balíčku jsem dostala na vyzkoušení tyto papíry:

a inkousty:

  • Kaligrafický černý inkoust
  • Akrylátová tuš Neon Violet
  • Akrylátová perleťová Pearl Fuchsia
  • Metalické Duo inkousty Bouřka, Nebeská, Jitřenka

Jednotlivé papíry a použité inkousty:

Blok A4 Oxford – to je můj favorit, krásně hladký papír, líbí se mi křídově bílá barva. Psala jsem černým kaligrafickým inkoustem a akrylárovou tuší Neon Violet.

Černé papíry na kaligrafii s linkami – vyniknou metalické duo inkousty Jitřenka a Bouřka. Díky už předtištěným linkám ideální na trénování. 

Blok A5 Marker Pad – také lze použít lenoch s linkami, pero se nezadrhává, ideální na trénování. Psala jsem akrylátovou tuší Pearl Fuchsia.

Použila jsem i papír Canson XL Dry Mix – Med Gray, který nebyl v testovacím balíčku. Líbila se mi barva papíru, hezky doplnil barevnost fotek. Strukturovaný papír je vyšší gramáže. Přestože má hrubší strukturu, lze použít i na psaní perem, o papír nezadrhává. Umím si představit použít třeba i na výrobu přání atd. Použila jsem duo metalický inkoust Nebeská. Šedá barva papíru podtrhla odstín Nebeské.

Závěrem:

Na všechny papíry se moc dobře píše. Jsou krásně hladké, perko po něm hezky klouže a inkousty se nerozpíjí. Můj favorit je blok A4 Oxford. Má křídově bílý papír a lehce průhledné listy, takže jsem mohla na psaní použít lenoch s linkami. Nejvíc se mi osvědčil v kombinaci s černým kaligrafický inkoustem. 

Černý kaligrafický papír má už linky předtištěné, takže je za mě ideální na trénování. Nejvíc na něm vynikly metalické duo inkousty obsahující třpytivé pigmenty, které mají na světle krásné odlesky. Ve skutečnosti vypadají ještě zářivější než na fotkách.Za tuto skvělou recenzi našich novinek a celkové zpracování děkujeme Kateřině Piskáčkové (@katepis.caligrafi).