Obtížnost: Pokročilý / Zkušený tvůrce
Časová náročnost: do hodiny

Jak vytvořit svatební knihu

Chcete zabavit svatební hosty a mít na váš svatební den hezkou památku? Pak potřebujete svatební knihu a já vám prozradím, jak si takovou svatební knihu vytvořit rychle a za pár korun.

Co je to svatební kniha a k čemu je dobrá?

Svatební knihu je možné využít jako knihu hostů nebo fotoalbum na uchování vašich krásných vzpomínek ze svatby. Do památeční svatební knihy píší hosté vzkazy a blahopřání pro novomanžele. Pokud máte na svatbě Polaroid nebo fotokoutek, mohou hosté do knihy přidávat i fotografie a dopisovat vzkazy. Svatební kniha Vám pomůže uchovat vzpomínky na společné chvíle a vaši svatbu. Díky tomu, že vzniká přímo na místě, je bezprostředním a osobitým svědectvím atmosféry vaší svatby. Vaši hosté se při její tvorbě budou určitě bavit a stejně tak vy při jejím čtení v dalších letech.

Co budete potřebovat k výrobě svatební knihy:

Mě se nejvíc osvědčilo jednoduché fotoalbum ve formátu 30 x 30 cm. Má pevné desky a listy a tak odolá i urputnějšímu zacházení.

Titulní stránku fotoalba je vhodné nadepsat. Ideálně krasopisně a fixami, jejichž inkoust je světlostálý a permanentní. Přeci jen chceme, aby nápis zůstal po léta krásný. Já na hnědá kraftová alba používám bílý brush pen od Faber-Castell. A když chci nápis černý, používám černý brush od stejné značky. Na dozdobení je vhodné použít gelové pero, já mám nejraději Uni-ball.

A co do svatební knihy patří?

Maminky a babičky do svatební knihy mohou napsat osvědčené rady pro spokojené a dlouhotrvající manželství, kamarádi mohou napsat něco vtipného, kreativně založení hosté mohou malovat a děti také rádi zanechají v knize obrázek.

Svatební knihu můžete skvěle propojit s fotokoutkem. Ideální je, když máte na svatbě přímo tiskárnu fotek nebo polaroid a svatební hosté mohou do knihy pořízené fotky hned vlepovat a doplňovat k nim popisky.

Na co nezapomenout!

Nezapomeňte dát hostům k dispozici dostatek psacích potřeb, se kterými jim půjde pohodlně do alba psát. Vybírejte permanentní fixy a pera, vyhněte se těm, jejichž inkoust dlouho zasychá. To poslední, co si vy i pisatelé vzkazu přejete, je, aby se text po přejetí rukou rozmazal.

Pokud chcete vašim hostům psaní vzkazů do knihy usnadnit a podnítit jejich kreativitu, můžete jim připravit spolu s albem i několik předloh, samolepek a papírových washi pásek, pomocí kterých vyzdobí své vzkazy.

A co když se na tvorbu své svatební knihy necítím?

Pokud nemáte s krasopsaním zkušenost, nebo nepatříte k těm, co mají výtvarné nadání na cokoliv, nevěste hlavu, i tak můžete mít originální a ručně nadepsanou svatební knihu. Právě pro tyto případy najdete na e-shopu brushpen.cz konfigurátor, ve kterém si zvolíte styl a barvu textu a obálku alba za vás nadepíšu já, Tereza z Psaní je hraní.