Obtížnost: Mírně pokročilý / Věčný začátečník
Časová náročnost: do hodiny

DIY: Ručně malovaný hrneček

Pokud hledáte milý dárek pro vaše nejbližší a nemůžete si vybrat, není nic lepšího než si ho vyrobit! Dotyčného to určitě potěší dvakrát tolik, protože je to dárek od srdce, nad kterým jste strávili svůj čas.

Co budete potřebovat:

Postup:

  1. Než začneme na hrneček malovat, musí být čistý, bez prachu a mastnoty, takže ho nejprve pečlivě umyjeme jarovou vodou a utřeme do sucha.
  2. Promyslíme si text, co bychom dotyčnému na hrneček napsali, popřípadě namalovali.
  3. Na trhu je široký výběr barev na porcelán, já použila fixy Edding – mají tu výhodu, že rychle zasychají a nerozmazávají se. Mají skvělý hrot (1-4mm), který je vhodný jak pro kaligrafii, tak na vybarvování větších ploch.
  4. Text jsem napsala černým fixem, aby krásně vynikl. Nyní by to chtělo nějakou výzdobu, abychom měli hrneček veselejší ☺
    Já jsem zvolila tečkování – tím se nikdy nic nezkazí a hrneček vypadá krásně. Použila jsem všechny barvy ze sady Edding Porcelain Brushpen – tedy odstíny modré, zelené, fialové.
  5. Když máme hrneček namalovaný, necháme ho ještě 15 minut schnout. Poté ho pečeme v troubě na 160 °C po dobu 25 minut. Vypneme troubu a hrneček v ní necháme ještě vychladnout. Takto zafixované barvy vydrží mytí v myčce na max. 50 °C.

A hrneček je hotový! Barvu hrnečku i fixů můžete vždy vybrat dle libosti, fantazii se meze nekladou. Hrneček je krásným dárkem k narozeninám, svátku, z lásky, k výročí nebo jen tak pro radost. Příležitostí na takový originální dárek se najde dost.

Za tento krásný příspěvek děkujeme Andy Šůchové (Instagram: @Andyna.art).