Obtížnost: Začátečník
Časová náročnost: do hodiny

DIY: Narozeninové přání Mintay Dreamer

Máte kolem sebe někoho, kdo bude mít brzy narozeniny? Pojďte si vytvořit jemné narozeninové přání, které jistě potěší.

Co budete potřebovat:

Postup:

  1. Pokud nemáte již hotové přání, z tvrdého bílého papíru velikosti A4 si jej vyrobte. Já jsem použila přání v rozměru 15 x 15 cm. Vyberte si papír ze sady Mintay Dreamer, který budete chtít použít jako podklad. Mou představu naplňoval motiv
    s olupujícím se dřevem s označením MT-DRE-02. Ustřihněte si
    z něj čtverec o velikosti 14 x 14 cm. Než-li ho nalepíte na základ přání, nalepte na něj stužku, která bude delší. Přečnívající konce ohněte a nalepte na zadní stranu (vyhnete se tak roztřepeným koncům, které by trčely po stranách přání).
  2. Vystřihněte si z tvrdého bílého papíru čtverec o velikosti 11,5 x 11,5 cm. Ten nám poslouží v dalších krocích jako základ pro vepsání textu a nalepení vystřižených obrázků.
  3. Vyberte si motivy ze sady Mintay Dreamer, které budete chtít použít na dozdobení přání. Papír s motivy má označení MT-DRE-09. Obstřihněte si je a seskládejte tak, jak vidíte na obrázku. Osvědčuje se mi vystříhat si obrázků více. Můžete pak více kombinovat. Jakmile jste s výběrem spokojeni, přilepte lepidlem. Pro lepší efekt můžete vrchní motiv přilepit na 3D pěnových polštářcích (na fotce motiv s makovicemi).
  4. A teď už je jen na vás, jaký text na přání doplníte. Na černý text jsem použila Brush pen Uni-pin Fine line (Black). Slovo narozeniny jsem sladila v barvě přání. Vybrala jsem metalické Stabilo v růžové barvě. Krásně se třpytí. V levé půlce písmen jsem doplnila bílým popisovačem Posca čárky, které dodaly nápisu nádech stínů. Bílá se proměnila v jemnou růžovou barvu.
  5. A máme hotovo! Nebo ne? Pokud se vám, stejně jako mně, zdá, že vzniklo někde místo, můžete přání ještě dozdobit zbylými vystříhanými motivy. Já dozdobila pravý spodní roh ještě motivem knih.

Kreativitě se meze nekladou. Můžete vystřihovat nejen motivy, ale také okénka z jiných stránek nebo kombinovat více barevných papírů. Ať už budete tvořit podle mého zadání, nebo si vytvoříte své originální přání, nezapomeňte se pochlubit. Těším se na vaše výtvory.

Za tento krásný příspěvek děkujeme autorce Martě Koutské (Instagram: @kreativnim).