Obtížnost: Začátečník
Časová náročnost: rychlovka / do 30 minut

DIY: Brush pen & akvarelové pozadí

Pro všechny, co propadli kouzlu moderní kaligrafie, je brush pen nepostradatelný pomocník při psaní. Ale né všichni vědí, že se brushpeny dají použít i ke spoustě dalších kreativních věcí. Jednou z nich je pestrobarevné jakoby akvarelové pozadí, kde se barvy plynule prolínají. Jediné, co potřebujete, je pár brush penů s inkoustem na vodní bázi, tvrdá čtvrtka a štětec s vodou.

Co budete potřebovat:

Já si v poslední době tuto techniku oblíbila velmi, a tvořím s její pomocí různé kartičky a přání. Vytvoření barevného pozadí je snadné a následný krasopsaný název už je jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Postup:

  • Pokud chcete aby byly okraje barevné plochy přesné, je nejlepší si je zamaskovat washi páskou. Tam kde nalepíte pásku voda s barvou nepronikne, okraj bude krásně čistý a po uschnutí jde páska krásně odlepit.
  • Na papír si nejdříve naneseme barvu brush penem, následně ji namočím a vše doladíme štětcem s vodou. S namočením barvy moc neotálejte, jakmile barva úplně zaschne, není už možné ji plynule a beze stopy tahů rozmazat vodou.
  • Poté nechám vše uschnout (nedočkavci si mohou pomoci fénem) a na suchý podklad už je možné cokoliv napsat.

Tak ať se vám daří a klidně sdílejte fotografie vašich vydařených děl pod #psanijehrani.